نمادها » مرلین منسون و نمادها


موضوعات

تازه ها

مرلین منسون و نمادها

با توجه به این نکته که یکی از بزرگترین ابزارهای تبلیغی ادیان و فرقه های نوظهور به ویژه شیطان پرستان برای رواج عقاید خود، استفاده از موسیقی و گروه هایی که در این حوزه فعالیت دارند است. تصمیم گرفتیم تا به واکاوی زندگی یکی از سردمداران فرقه منحوس شیطان پرستی بپردازیم.

به همین منظور در این مطلب قصد داریم تا با بررسی کوتاهی از زندگی و عقاید مرلین منسون به واکاوی گوشه ای از این روش تبلیغی شیطان پرستان بپردازیم. این مطلب را با هفت سر فصل خدمت شما گرامیان تقدیم می کنیم.

۱- زندگی نامه

« مرلین منسون » نام مستعار « برایان وارنر » (Brain Warner) متولد سال ۱۹۶۹ میلادی از یک خانواده فقیر و سطح پایین فرهنگی در منطقه کانتون اوهایو آمریکا می‌باشد  وی دوران کودکی سختی را پشت‌سر گذاشته و همواره با آرزوهای کوچک اما دست‌نیافتنی اقتصادی و مالی و آنچه در برهه زمانی موردنظر ، حداقل‌های یک زندگی را برای یک کودک و نوجوان در آمریکای افسار گسیخته لازم می‌ساخت بزرگ شد .

سال‌‌های جوانی برایان سال‌‌های آشنایی وی با فضای مسموم گروه‌های شیطان‌پرستی و اقمار آن نظیر گروه‌های متالیکا ، هی‌پی و… است.

مرلین منسون و نمادها

وی در این سال‌‌ها نام مرلین منسون (Marilyn manson) را با ترکیب نام دو نفر دیگر بر خود می‌گذارد .

نام مرلین را از بازیگر زن بنام هالیوودی « مرلین مانرو » که شهرت به فساد و بازی در فیلم‌های غیر‌اخلاقی داشت و از ظاهر زیبایی برخوردار بود و منسون را نیز از نام یک کشیش ناراضی فرقه‌گرایی مسیحی بر‌می‌گزیند .

مرلین منسون و نمادها

پس از انجام اقدامات جسورانه گروه منسون در انتخاب رنگ‌بندی صحنه ‌، نوع اجرا ، گستاخی در استفاده از الفاظ رکیک و ترویج فحشا در آثار ایشان ، « ترنست رزنور » (یکی از فعالان گروه متالیکا در آمریکا) در سال ۱۹۹۳ زمینه تبادل‌نظر گروه منسون که دچار تغییرات رادیکال‌تری نیز شده بود را با مدیر یک شرکت فعال در حوزه موسیقی آمریکا بنام « ‌تایتینگ ریکورد زلیپل » را فراهم می‌آورد .

منسون در این سال‌ها و به سرعت عصر توحش موسیقیایی‌اش را پشت سر گذاشت و به ستاره مبتذل ، اما پر‌مخاطب رسانه‌های آمریکایی بدل شد .

۲- عقاید

هیچ عقیده ثابتی را نمی‌توان به منسون نسبت داد ، ‌او مظهر لاقیدی و بی‌عقیدگی محض است و آنجا که پای عقیده به میان کشیده می‌شود آن عقیده به شیطان‌ و بزرگی این موجود رانده شده‌است .

عمق سطحی‌نگری منسون را می‌توان در القابی که مردم به او نسبت داده اند جستجو کرد ،‌ مانند « ‌دیوانه پلید ، شیطان‌بزرگ ، ابله‌رذل ، انسان سگ‌صفت ، خبرساز ، پول‌دوست شهوت‌پرست ، ناجی ، فرشته ، موعود ، کشف‌نشده ،‌نابغه ، فرزند شیطان‌ و مظهر شیطان‌.

۳- روش تبلیغ

منسون انجیل را پاره کرده و خطاب به جمعیت با صدای سنگین و خشکیده فریاد زد :‌
« این است خدای شما . »

باز خبر می‌رسد و به زودی در تمامی سایت‌های خبری پخش می‌شود که او در هنگام برگزاری یکی دیگر از کنسرت‌هایش مدفوع را بر روی صحنه اجرا بلعیده و سپس مست و لایعقل به نعره کشیدن‌های مداوم ادامه داده‌است .

و نیز با استفاده از رسانه هایی همچون نشریه رولینگ سعی دارد تا مقاصدش را برای همه جهانیان بازگو کند. در این حین نشریه رولینیگ ، توانست ضمن خبر‌سازی یکی از بالاترین امتیازات و بهره‌برداری در فروش بیوگرافی منسون را نصیب خود سازد . رولینیگ این مصاحبه تریبونی را در اختیار وی قرار می‌دهد تا به راحتی به تبلیغ و رواج دروغ‌های قابل توجه درباره خودش بپردازد .

نوعی دیگر از روش تبیلغی این خواننده آمریکایی استفاده از کلیپ بوده و کلیپ‌های منتشر شده توسط مرلین منسون حاوی موارد انحرافی و ضد‌اخلاقی فراوانی است .در این تصاویر، شیطان‌ موجودی قدرتمند و دارای گستره بسیار وسیعی است ، شیطان در این تصویر‌سازی‌ها موجودی قدرتمند و حاکم مطلق بر تاریکی‌ها فرض می‌شود .

۴- هواداران

منسون در بسیاری از کشورها توانسته‌است گروه‌های مختلفی از جوانان را تحت‌تاثیر فضای عمومی رایج در آمریکا مبنی بر داشتن حلقه‌‌های هوادار برای خوانندگان مطرح نظیر مایکل جکسون و … را ایجاد نماید .

تغذیه این گروه‌ها با ترتیب دادن دکورهای ویژه ـ ‌ساخت کلیپ‌های پرهزینه و فوق فنی و … و به مدد انجام امورات خلاف اخلاق امکان‌پذیر می‌شود.

۵- ظواهر

هر کسی که حتی یک دفعه این خواننده را دیده باشد و یا تصویر او را دیده باشد به این نکته می رسد که او با استفاده از آرایش‌‌های خاص و بسیار تند تهوع‌ آور سعی دارد خود را و چهره خود را شبیه شیطان و یا باطن واقعی انسان (به تعبیر شیطان پرستان) در آورد.

۶- مرلین منسون و نمادها

این نمادها که شامل انواع مختلفی نیز می‌باشد ، با چند هدف عمده طراحی شده‌اند :

۱) کسب منافع از طریق فروش محصولات که نماد بر آنها درج شده‌است.

۲) رواج دادن و استفاده شعاری از نمادها در ترویج شیطان‌گرایی به شکل منسون.

۳) شناسایی افراد توسط این علائم و برقراری روابط خاص تشکیلاتی با آنان.

۴) جلب توجه بیشتر و دریافت انعکاس بیرونی.

نماد زیر تلفیقی از ۳ نماد مسیحی در شیطان‌پرستی است که شامل صلیب وارونه ‌، چرخ خورشید ( صلیب شکسته) و پنتاگرام است .

این نمادها علاوه بر استهزا مسیحیت ، تحقیر دینداران مسیحی و باورهای صحیح و غلطشان را در بردارد.

مرلین منسون و نمادها

نماد تشنج یا ستاره ضد مسیح

این نماد نیز مانند بسیاری از نمادهای رایج میان شیطان‌پرستان از نمادهای صهیونیستی و دقیقاً امتداد ستاره داوود و با حاشیه‌هایی از حروف یونانی مبنی بر کلمه نهنگ (که بنا بر برخی اعتقادات نه چندان صحیح عبرانی از اشکالی است که شیطان‌ به شکل آن ظاهر می‌شود.)

مرلین منسون و نمادها

عطارد و اکنون هالیوود (mercury,Holy wood)

این نماد پس از آلبوم هالیوود با اندک تغییراتی مورد استفاده گروه منسون قرار گرفت .این نماد مبتذل بر روابط جنسی نامشروع میان زن و مرد و آثار اروتیک تولید شده نیز دلالت دارد.

مرلین منسون و نمادها

سر مرگ (Grotesk Burlesk tour Death head ,the)

این نماد ترکیبی از جمجمه انسان و گوش‌های موش است ، موش که توسط نازی‌ها به یهودیان نسبت داده‌می‌شود .

مرلین منسون و نمادها

۷- گروه منسون

گروه منسون ، نوازندگانی می‌باشند که به اجرای زنده در کارهای او می‌پردازند و  این افراد چنانچه کارایی خود را از دست دهند و یا آنچنانکه باید ارزش‌های اخلاقی این افراد را مورد توهین و لگدکوب نمودن قرار ندهند ،‌ فورا با نفر یا نفرات بعدی که در لیست انتظار برای شهرت قرار دارند جایگزین می‌شوند.

موضوع : نمادهای شیطان پرستی ، تاریخ ثبت : ۰۵ بهمن ۸۹ ، زمان ثبت : ۱۷:۴۲

دیدگاه های ارسال شده توسط کاربران


ارسال شده توسط : نور بصیرت

با سلام خدمت مدیر محترم سایت
از مطالب سایت زیبا و پرمحتوای شما همیشه استفاده نموده ایم، انشاء الله که این حرکت مقدستان در جهت بصیرت افزایی و ولایتمداری برکت روزافزون یابد .
وبلاگ بصیرت آخرالزمانی متعلق به گروه فرهنگی نور بصیرت است که اعضای آن برادران و خواهران طلبه و دانشجو هستند .
(مرامنامه و عقاید اعضاء در وبلاگ درج شده است)
لوگوی سایت شما را در وبلاگ درج نمودیم، اگر لطف نموده و شما هم در صورتی که صلاح دیدید لوگوی ما را در سایتتان قرار دهید ممنون می شویم .
لطفاً به اطلاع ما برسانید تصمیمتان را .
موفق باشید . یا علی
http://www.nbasirat.blogfa.com

ارسال شده توسط : سامان

مرلین منسون یک فرشته است شما ها اجازه توهین به اوراندارید احمق های بی شعور

ارسال شده توسط : admin

سلام
این که یه آدم همجنسباز فرشته است یا نه باشه با نظر کاربران ولی یادم نمی آد جز طرح زندگینامه منسون چیز دیگری نوشته باشم.
اگر گفتن زندگینامه منسون توهین هست -که به نظر شما هست- باید یه کم در مورد زندگی ایشون فکر کنید که چطور بیان زندگی یک فرشته -به قول شما فرشته- توهین حساب می شه!!؟
مگر این که این شخص به جای فرشته چیز دیگه ای باشه …

ارسال شده توسط : کاوه

تفکرات همیشه مختلف بوده و هست به نظر من این خیلی مسخر ست که یه فرد برای کسب در آمد کلان رو به همچین کاری بیاره آقای admin شما شرح کامل زندگی نامه رو ارائه ندادین پس شاید خواستین همه چیز از دید خودتون تموم بشه همه ی ادیان در جست و جوی خدای یگانه هستند چیزی که از سالهای متمادی گذشته راه گشای همهی انسانها بوده و وسیله ی شناخت خو دش رو در وجود انسان انسانیت قرار داده پس خدا رو در وجود خودمون جستو جو کنیم

ارسال شده توسط : من

manson fereshte nis
manson sheytan nis manson be gofteye khudesh yek ablah …….. na nis
manson ensani ba maluma t ast ama in malumat u ra be birahi keshunde
u ketebhaye niche va chan tan az falsafe gara ha va guruh nazi ke haman guruh hitler ast dar bar gerefte

ارسال شده توسط : مرلین منسون

من فرشته نیستم. آدم نیستم. انسان نیستم.
من، من هستم. و شما کی هستید که با منید؟

ارسال شده توسط : admin

سلام کاوه
برای این مطلب سعی شده تا شمای کلی از زندگی مرلین منسون به تصویر کشیده بشه نه بخشی و اون هم مغرضانه…

ارسال شده توسط : msen

manson ye adam ast mesle hame afradi baraye shohrat va pool dast be eshtebah mizanan oo na sheytan paraste na zede din … faghat fargha dashtan ra rahe pishraft va pooldar shoodanash midanad ke kam kam daram teye salhaye akhir be aghl rooy miavarad va hamechiz ra madi mnemibinad bayad behesh forsat dad kasi ke honarash baese koshtar dsar madreseye kolombine shod hatman honarash mitavanad kheylihara be rah biyavarad faghat bayad rahe asli ra peyda kard va khoda ra did na madiat ra … mamnoon … hamin

ارسال شده توسط : masood

من از طرفداران مرلین منسون هستم شما تقریباً چیزی راجع به او نمی دونید … اون یه انسان خارق العادست

ارسال شده توسط : manson fan

I don’t care if ur world is ending today ; because I wasn’t invited to it anyway

ارسال شده توسط : mehrad

سامان خان.شما نسبتی با مرلین داری؟!!!
حالا بخاطر چی ازش خوشت اومده من نمی دونم ولی اینم یه نظره

ارسال شده توسط : وارتان

او در هنگام برگزاری یکی دیگر از کنسرت‌هایش مدفوع را بر روی صحنه اجرا بلعیده و سپس مست و لایعقل به نعره کشیدن‌های مداوم ادامه داده‌است!!!
این مزخرفات چیه میگید شما؟چرا انقدر کوته فکرید چون از یه نفر خوشتون نمیاد باید با تمام وجود دروغ بگید دربارش تا وجهشو خراب کنید خاک بر سر شما که با افکارتون گند زدید به اسلام یه مشت بن لادنی …

ارسال شده توسط : admin

سلام
یعنی شما منکر این کار ایشان هستید؟!!!!

ارسال شده توسط : حسین

سلام به نظر من اگه کسی واقاُ و با معلومات و با شناخت کامل از کسی طرفداری کنه با انتقادهای دیگرون عصبانی نمیشه در ضمن من اصلا نظری ندارم در موردش هست و نیستش واسم فرقی نداره ولی در موردش دوست دارم بدونم ولی نظرم در موردش اینه که نمی تونه بی دلیل باشه همه ی کاراش یه چیزایشم درسته مثل اینکه گفته بود من تو شعرام همش از جهنم حرف میزنم یعنی می گم اینکارارو بکنی میری جهنم ولی نگفتم انجام بدی همه می گن اینکارو کنی میری بهشت ولی این میگه اینکارا هم کنی میری جهنم

ارسال شده توسط : حسین

ببخشید ولی در نظر کلی به نظر من این ادمی بسیار باهوش که هیچ اعتقادی به هیچی نداره ولی با کارا و نظرای عجیب غریب و جلب توجه داره پول در میاره بحث در مورد عقاید و کارهاش چیزه بیخودی هست و ادمای جو گیر بیلمز همچین کاری می کنن از زندگی نامه ای که واسمون نوشتی ممنونم خیلی مفید بود اگه میشه معنی چندتا اهنگاشو واسمون بنویس

ارسال شده توسط : حامد

وارتان جان عزیز ، اون صحنه رو بنده دقیقا دیدم، این مرلیم منسون از یک حیوان هم پست تر شده.

ارسال شده توسط : Adel

faghat kafiye marilyn manson logo roserch konid ta bebinid ein heyvoon ghargh shode to sex kiye….aya vaghean yek divane ba koli oghdehaye ravani fershtast….kasi k edrar khodro roy tamashagaranesh mirize va oma ham ba valahe tamam mikhoranesh ye adame fogholads?!!!!!!

ارسال شده توسط : یه نفر

مرلین مانرو اصلا بازیگر پرنو گرافی نیست چون اصلا همچین فیلمی از اون نمیتونی پیدا کنی – ترنست رزنور اصلا به متالیکا ربطی نداره – متالیکا شیطان پرست نیست.
این نمادها هم یه جور بازار گرمیه واسه خودش.
به عقیده شما هم احترام میذارم و معتقدم که به اصل مطلب بچسبی و و اونو بگی الن من کل منظورتو متوجه نشدم.

ارسال شده توسط : محمد علی عطاریه

سلام دوست من
فردی که شما بعنوان یک کشیش معرفی کردید یک تبهکار هست ، لطفا چارلز منسن را در ویکیپدیا جستجو کنید تا برای شما محرض شود.
ضمناً، لطفاً منبع فرمایشات خود را بیان کنید تا دیگران با سند نقل قول کنند.

ارسال شده توسط : محمد علی عطاریه

http://hangout.altsounds.com/attachments/reviews/5992d1287966254-charles-manson-air-album-manson.jpg

http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%86%D8%A7%D8%B1%D9%84%D8%B2_%D9%85%D9%86%D8%B3%D9%86

ارسال شده توسط : بیدار

سلام.با تشکر از مقالتون.
به نظر من که کمی اطلاعات در مورد فراماسونری و دیگر انجمن های مخفی دارم ماسون بودن مریلین منسون قطعیه و ماموریتش به فساد کشیدن جووناست و این کار رو با ریختن قبح توهین به مقدسات به خوبی داره انجام میده.
از همه ی عزیزان(چه موافق و چه مخالف) خواهش می کنم در امر بالا بردن اطلاعاتشون احتمام بورزند و با تعصب به مسایل نگاه نکنند که تعصب حماقت در پی خواهد داشت.
در مورد فراماسونری اگر از دوستان هست که می خواد اطلاعات کسب کنه به راحتی با یه سرچ ساده میتونه کلی اطلاعات کسب کنه.
با تشکر.یا حق.
بیدار ۳۱ /۳/۱۳۹۰ هجری خورشیدی

ارسال شده توسط : senta

سلام من یکی از طرفدارای مریلین هستم.نظر دیگران راجع به مرلین برام مهم نیست حتما اونا خودشون یه مشکل دارند که حرف اضافه تر ازسرو هیکلشون میزنند.معنی بعضی آهنگای مرلین را بنوسیدوعکسای بیشتری وتکراری نباشه

ارسال شده توسط : حسین

خوب فکر کنم خوکزاده هستش
بی شرف،اشغال،……دیوانه اصلا این به چه امیدی زندست
شیطان پرست عوضی

ارسال شده توسط : سنتا

سلام به مرلین عزیز
ازت میخوام که بامن ارتباط داشته باشی و بیشتر از خودت برام بگی من یک جوان ۱۹ساله ایرانی هستم وخیلی مشتاقم که شما رااز نزدیک ببینم ولی این امکان نیست ازشما درخواست راهنمایی دارم

ارسال شده توسط : مهدی

وارتان !!

کوته فکر کسی هست که به دین خدا توهین کرده . شما برو روی نیمکت پریچر برای خودت توبه کن شاید خدا ببخشتت.

ارسال شده توسط : سامی نژاد

سلام باتشکر از سایت به روز و خوبتون میخواستم یک امری رو با شما در میون بزارم چون شما می تونسد زود این چیزی رو که میگم انتشار بدید
حقیقت این هست که یکی از شبکه های استانی که نمی دانم مربوط به کدام استان است چون خودمون جهت اینتل سات و عربسات رو شبکه های استانی روی آنها قرار دارند رو گرفتیم
اسم این شبکه دقیقا (جهان بین) است که با انگلیسی توی لیست نوشته JAHANBIN لطفا موضوع را پیگیری کنید. با تشکر

ارسال شده توسط : ناشناس

خدا جواب این شیطان پرست را میدهد شما ایرانی ها باخدا باشید نه با شیطان پرست ها

ارسال شده توسط : مائده

مرلین خود شیطانه خاک تو سرش کنن

ارسال شده توسط : d

مرلین واقعا نجس است

ارسال شده توسط : باران

واقعا جای تاسف داره که کسیو بپرستی که خودش قسم خورده دشمنته و تا قیام قیامت سعی در گمراهیت داره !!!!!! و واقعا متاسفم برای کسایی که ناآگاهانه و یا شاید آگاهانه حتی حاضر به دوستی و با حیوان صفتهایی مثل مرلین منسون میشن و به قول خودشون عاشقشن……….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اللهم عجل لولیک الفرج

ارسال شده توسط : باران .س

واقعا جای تاسف داره که کسیو بپرستی که خودش قسم خورده دشمنته و تا قیام قیامت سعی در گمراهیت داره !!!!!! و واقعا متاسفم برای کسایی که ناآگاهانه و یا شاید آگاهانه حتی حاضر به دوستی و با حیوان صفتهایی مثل مرلین منسون میشن و به قول خودشون عاشقشن……….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اللهم عجل لولیک الفرج

ارسال شده توسط : شادی خداپرست

سنتا نمیدونم چرا ولی فکر میکنم تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتی که اینطوری داری سنگشو به سینه میزنی من چند سال روی این ادم کار کردم ومیدونم چه ادم مزخرفیه و ابلیسه. عزیزم قبل از اینکه روی چیزی تعصب داشته باشی خوب فکر کن بعد انتخاب خدا همه ادما رو به راه خودت هدایت کن الهی امین

ارسال شده توسط : afra

شما ک مرلین منسون رو قبول ندارید پس در مودش حرقی هم نزنید

ارسال شده توسط : فائزه

یکم عمیق فکر کنین….
ما انسانیم.به خلق و خوهای یه انسان باک فکر کنین.ببینین چقدر ادم با دیدنشون احساس ارامش میکنه!!!واقعا با دیدن مرلین به قلبتون فشار نمیاد؟احساس بدی بهتون دست نمیده…احساس نمیکنین چچچققدر یه نفر میتونه کثیف و حیوون باشه؟همچین ادمی رو الگو قرار میدین؟؟؟مرلین چه فرقی با یه حیوان وحشی داره؟؟؟کلا اینو بگم قلمممبه ی بداموزیه.اومده منحرف کنه همییییییییییییییین

تبلیغات


حامیان

پیوندها

نشان سایت نمادها