نمادها » نماد ابلیسک در رمی جمرات تبدیل به چه شد؟


موضوعات

تازه ها

نماد ابلیسک در رمی جمرات تبدیل به چه شد؟

ابلیسک,نماد شیطان,رمی جمرات

این همان نماد کهن شیطان در صحرای عرفات (۲۱ کیلومتری شمال مکه) است که هر ساله توسط میلیون‌ها زائر خانه خدا در مناسک «رمی جمرات» در سه نوبت سنگ باران می‌شد. در سال‌های اخیر، حکومت سعودی این سه نماد باستانی را، که نه تنها از نظر مناسک اسلامی بلکه از نظر تاریخ ادیان و اسطوره‌شناسی نیز واجد اهمیت منحصر‌به‌فرد است، برداشت و به جایش دیواری ساده گذارد.

با این تغییر، که قطعاً تصادفی نبود، «رمی شیطان» از غنی ترین نماد برائت انسان از شیطان تهی شد. در فضایی نماد ابلیسک از مناسک حج حذف می‌شود که سر نورمن فاستر (لرد فاستر تمس بنک)،[۱] معمار بزرگ انگلیسی و ماسون بلندپایه که بازسازی مکه به دست اوست، در سراسر جهان نمادهای ابلیسک یا به تعبیر دیگر «هرم‌های ایلومیناتی» به پا می‌کند…

ابلیسک,نماد شیطان,رمی جمرات

نماد کهن ابلیسک در مناسک رمی جمرات (سنگباران شیطان)… دیواری که جایگزین نماد کهن ابلیسک شده است…

منبع : سایت ظهور ۱۲

موضوع : نمادها و نشانه های فراماسونری ، تاریخ ثبت : ۲۰ مهر ۸۹ ، زمان ثبت : ۰۶:۰۲

دیدگاه های ارسال شده توسط کاربران


ارسال شده توسط : زهرایی-بهزاد

با سلام
جهت اطلاع شما نمادی که بالای تپه ی جبل الرحمه در عرفات میباشد کاملا شبیه همان نمادهای ابلیس سابق است که همه بدورش جمع میشوند و ….

ارسال شده توسط : محمد

طبق گفته های استاد رائفی پور ، این نشان شیطان خراب نشده بلکه با دیواری که اطراف آن ایجاد شده برای آن حفاظی ساخته شده تا از برخورد سنگ به آن جلوگیری شود ، و این قطعا از نقشه های شیطانی فراماسونری است که به نماد بزرگ آنها یعنی ابلیس توهین نشود.

ارسال شده توسط : حمید

این دیوار جدید شبیه چشم چپ می مونه

تبلیغات


حامیان

پیوندها

نشان سایت نمادها